Kompletný priebeh prípadu poškodenia cesty, krajnice a stĺpikov pri nej. Škody sú už opravené a čoskoro bude potrestaný aj vinník tohto priestupku.


Ide o cestu II/561 nachádzajúcu sa medzi Veľkým Mederom a Okočom, ktorá je v správe SÚC TTSK. Pravidelne tu musíme dopĺňať smerové stĺpiky a okrem toho sa ničí ako krajnica, tak aj cesta. Navyše práve časť tejto cesty prešla v roku 2020 rekonštrukciou.

V sobotu sme vám priniesli video, v ktorom sme mohli vidieť, ako veľký traktor poškodzuje naše cesty. Následky takýchto vodičov a nezodpovedných občanov môžeme vidieť na poškodených stĺpikoch pri cestách. A navyše sa postupne ničia a praskajú aj cesty či krajnice.

 

Pracovníci SÚC TTSK zo strediska Veľký Meder prešli celý úsek cesty medzi Veľkým Mederom a Okočom, zistili rozsah škôd a opravili všetko, čo bolo v ich silách. Ťažkou poľnohospodárskou technikou vymenili zničené smerové stĺpiky. Na fotografiách v galérií je vidieť aj začínajúce sa olamovanie krajnice vozovky zapríčinené neúmerným zaťažením ťažkých vozidiel.

Prípad sa bude riešiť aj na polícii, ktorá už stihla aj vinníka vypátrať. Za poškodenú cestu a značenie ho určite neminie primeraný trest. Preto vyzývame všetkých motoristov a obyvateľov nášho kraja, aby nám aj v budúcnosti neváhali nahlasovať takéto prípady.

Prosíme Vás, aby sme si vážili naše cesty a neničili ich úplne zbytočne.